Велосипедист виграв суд або перший попереджувальний сигнал водіям

7 жовтня 2010 на об'їзній дорозі м. Донецька під час тренування, на високій швидкості (більше 80 км/год.) був збитий велогонщик Юрій Кочубєєв.

   7 жовтня 2010 на об'їзній дорозі м.Донецька під час тренування, на високій швидкості (більше 80 км/год.) був збитий велогонщик Юрій Кочубєєв.

 Результат: Чотири тріщини в черепі, субархноїдальний крововилив, набряк мозку, відкритий перелом зі зміщенням спинки носа, роздроблений крижі зі значним зміщенням, множинні забої та опіки ...

 Півтора місяця в травматології та ще шість госпіталізацій за 2,5 роки. Як наслідок - тепер неврологічна інвалідність другої групи.
 На запитання слідчого: "Як це сталося?" водій вигукнув: "Так він по дорозі їхав!" У водія навіть не було розуміння, що велосипедисти мають право їздити по дорозі (Згідно ПДР п.п. 6.1 Рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14-річного віку).

   За всі ці роки фірма "Перспектива" (м. Костянтинівка), з якою водій був звільнений одразу ж, не заплатила постраждалому ні копійки. Власники запропонували потерпілому 40.000 грн і що б Юрій забрав заяву, а тільки на кінець листопада 2010 пішло на лікування 55.000 грн ще і ще ...

   Коли потерпілий відмовив, то вони вирішили "інакше" (!?) - суддя Ленінського суду винесла рішення: 15.000 грн за все про все! 

  У Апеляційний суд прийшли журналісти та ТБ, громадськість, вело-активісти м. Донецька. Судова справа набула розголосу і суд вирішив повернути цю справу на нове розслідування назад. Минуло ще 3 роки. Були проведені, за рахунок потерпілого: судово-медична, медико-психологічна експертизи, фінансово-економічне обгрунтування і т.д. Після нового розслідування суд виніс дещо інше рішення: 1.258.000 грн. компенсації за матеріальну та моральну шкоду.

   В 2013 році Апеляційний суд Донецької області ухвалив виплатити велосипедисту Юрію рекордні для України 1 млн 256 тис. грн матеріальної та моральної шкоди.

"В Україні це рішення стало прецедентом. До цього по країні найбільша сума відшкодування моральної шкоди була 60 тис. грн. Ми підняли цю планку в п'ять разів і тепер у судовій практиці юристи зможуть посилатися на цю справу", - зазначив Кочубєєв.

  Вперше в історії Україні винесено таке покарання, це стало переворотом в судовій справі і після цього зміни у майбутньому в подібних судових справах будуть неминучі.

велогонщик Юрій Кочубєєв

На фото: велогонщик Юрій Кочубєєв 

 І на закінчення: велосипедистам також слід нагадати, що за порушення правил дорожнього руху і виникнення за їхньої вини: аварійних ситуацій, завданні матеріальних пошкоджень, збитків, травмуванню і смертельних наслідків вони несуть як адміністративну, фінансову так і кримінальну відповідальність.  (Наприклад: велосипедист різко змінює маневр і водій щоб не збити його змінює напрямок руху і потрапляє в ДТП).

З повагою "Велосипедом на роботу"

Belarusian Danish English French Georgian German Polish Romanian Russian

Вело-організації :

Зараз на сайті:

На сайті 23 гостей та відсутні користувачі

Спільнота: